Chestionare Auto 2023

Prezentare

Şcoala noastră vă oferă servicii de cea mai bună calitate, cu personal de înaltă pregătire profesională şi probitate morală, în vederea obţinerii permisului de conducere pentru categoriile AM,A1,A si B.

Ne puteţi contacta la :

Școala de moto

Școala de motociclism EURO STYLE-PILOT este o școală cu tradiție în acest domeniu și din acest motiv am considerat necesar să ne reîncepem activitatea de moto doar după ce vom studia în amănunt toate schimbările legislative ce au apărut în ultima vreme.După un an de aşteptare în care am văzut cum se descurcă studenţii altor şcoli de şoferi cu categoriile AM,A1,A ,am concluzionat şi am achiziţionat o nouă flotă moto dupa cerinţele ultimelor reglementări legislative.

În acest sens am cumpărat motociclete performante care în acelaşi timp să ofere manevrabilitatea necesară condiţiilor de examen (ne referim în principal la poligon dar şi la proba de traseu).

Am cumpărat motociclete care să se comporte excelent în condiţiile începătorului şi examenului pe care acesta urmează să îl dea.

• cat. AM-Mopede și tricicluri cu o viteză maximă de 45 kph și cvadricicluri ușoar ; vârsta minima pentru înscriere 15 ani şi nouă luni.SCUTER

• cat. A1-Motociclete (cu sau fără ataș) cu o putere de 11kW sau mai mică, cu o capacitate cilindrică de 125cc sau mai mic, cu un maximum raportul putere / greutate de 0,1 kW/kg, și tricicluri cu motor de 15 kW sau mai mică ; vârsta minima pentru înscriere 15 ani şi nouă luni.ostale-marke-qingqi-125-cm3-slika-25316671

• cat. A- Motociclete (cu sau fără ataș) și tricicluri cu motor indiferent de capacitate cilindrică ; vârsta minima pentru înscriere 23 ani şi nouă luni sau 19 ani şi nouă luni prin intermediul accesului progresiv.Honda_CB600-Hornet_Wakizashi_06_st2pz

* PLATA SE POATE FACE ŞI ÎN MAI MULTE RATE CU AVANS MINIM DE 100 LEI.
DACĂ GĂSIŢI UN PREŢ MAI MIC DECÂT AL NOSTRU ÎN ORAŞ VĂ FACEM REDUCERE 100 LEI.
NOI FACEM COMPETIŢIE CU CELELALTE ŞCOLI DOAR PRIN CALITATE ŞI PROFESIONALISM.

PREȚUL ȘCOLII CUPRINDE CURSUL DE TEORIE,CURSUL PRACTIC,CARBURANTUL.

copy-copy-logo-pilot.jpgDocumente necesare la înscriere:

• CAZIER JUDICIAR– se obține pe loc de la Poliția Județeană de pe strada Brăilei – GRATUIT – trebuie să aveți la dumneavoasră : pix, carte de identitate.
  • FISA MEDICALA– se obține de la clinica ”Sanavita” de pe strada Grădina Veche , colț cu strada Dimitrie Bolintineanu.
  • EXAMEN PSIHOLOGIC– se obține de la clinica ”Sanavita” de pe strada Grădina Veche , colț cu strada Dimitrie Bolintineanu.

PENTRU RELAȚII SUPLIMENTARE :

Oferta noastra

DSC06036Şcoala de şoferi EURO STYLE-PILOT, Galați, strada Domnească nr. 193 (colț cu strada Radu Negru , vis-a-vis de Azilul de Bătrâni – În curtea Spălătoriei Auto ROYAL)

E-mail: scoala_pilot@yahoo.com

VĂ OFERĂ :

• Cursuri de pregătire teoretica intensivă garantată , pentru cei ce nu pot trece de proba teoretică la examenul pentru obținerea permisului de conducere, indiferent de școala unde a făcut pregătire (garantăm rezultatele ).
  • Cursuri teoretice și practice, în vederea obținerii permisului de conducere , categoriile AM , A1 , A și B. – Evaluări teoretice de precizie ,  realizate pe aparate  cu programe identice cu cele de la poliție.
  • Evaluări practice cu personal specializat.
  • Simulări examene teoretice.
  • Simulări examene practice de traseu.
  • Cursuri de perfecționare pentru conducătorii auto.
  • NOU! Curs de conducere defensivă (cu personal specializat la Academia Titi Aur).

• Consultanță tehnică și juridică în domeniul auto.